Vintage GT Panzani

Pojazdy samochodowe marki Jaguar kojarzą się z ładną linią i elegancją. Włoski tuner Pangani postanowił odwołać się do sportowych korzeni brytyjskiej marki i przeistoczył poczciwego S-Type”a w prawdziwego potwora.

pagani photo

Gdyby oswojonego i mającego kontakt z człowiekiem Jaguara wpuścić do amazońskiej jungli, to efekt zdziczenia wyglądałby bardzo podobnie. Cywilny, choć “niekulawy”, Jaguar S-Type R może wydawać się łagodnym kotkiem w stosunku do Vintage GT.

Małe lusterka wsteczne wyglądają jak położone po sobie uszy, czarne matowe umaszczenie z pewnością pomoże maskować się w dżungli, na ulicy, czy na torze nawet inaczej – przykuwa wzrok. Największym przeobrażeniom poddano tylną część nadwozia. Tylny zderzak zniknął, lampy zespolone dopasowane do kształtu nadwozia zastąpiono okrągłymi światłami wytworzonymi w technologii LED. Spod pojazdu zaś wyłania się silny dyfuzor, który będzie pomagał gonić za skazaną na porażkę ofiarą.

Pod maską nic się nie zmieniło, niemniej jednak to żadna skaza. V8 4.2 Supercharged osiąga 400 KM i katapultuje dzikiego kota od 0 do 100 km/h w 5,6 s.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *