Materiały na pościel

Wybierając pościel dla dziecka najważniejsze jest, by była ona bezpieczna. Z tego powodu rodzice powinni zwracać uwagę na certyfikaty, które posiada dany rodzaj pościeli. Poszczególne pościele mają przedstawione informacje dotyczące atestów, które wskazują dla dzieci w jakim wieku taka pościel jest kierowana. Istotnym certyfikatem, który posiada pościel jest Öko-Tex Standard 100. Ten certyfikat wskazuje, że dany rodzaj pościeli jest wolny od substancji szkodliwych.

Do tych substancji zaliczane są między innymi pestycydy, barwniki, które mogą mieć działanie alergiczne. Pościel posiadająca takie certyfikat jest wolna również od metali ciężkich, barwników azowych, formaldehydu, chlorofenoli. Jeśli pościel posiada taki certyfikat oznacza to, że jest ona w pełni wolna od niebezpiecznych substancji, które określone są w normie certyfikatu. W pościelach, które posiadają Öko-Tex Standard 100 nie tylko mają bezpieczny materiał, z którego wykonana jest sama pościel, ale również wszelkiego rodzaju dodatki, jaki guziki oraz nici, tasiemki są bezpieczne.

Do najpopularniejszych materiałów, z których realizowane są pościele zaliczają się materiały naturalne takie jak bawełna oraz satyna. Z jednej strony są to materiały bardzo praktyczne, czyli łatwe w praniu, a także miłe w dotyku oraz zapewniające właściwy komfort cieplny. Satyna posiada również właściwości zapewniające ochronę przed działaniem alergenów, który znajdują się w kurzu. Bawełna jest materiałem, który jest łatwy w praniu i nie traci on swoich właściwości nawet przy wielokrotnym praniu. Należy jednak brać pod uwagę, że w pościeli może być użyta bawełna zastosowana w stu procentach, ale bawełna może być również łączona z innymi materiałami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.